Kaštanové palačinky a Vinné lívance

16.08.2016 16:30

 Kaštanové palačinky

Směs na přípravu palačinek bez obsahu lepku, laktózy, vajec, škrobů, konzervačních látek a bez přidaného cukru a soli. Díky přirozeně nasládlým chutím mouk není třeba hotový pokrm nijak zvlášť doslazovat. Použité suroviny svým složením významně obohatí Váš jídelníček díky přirozeně vysokému obsahu vlákniny, bílkovin, vitamínů a minerálů. Příprava je snadná. Stačí přidat mléko a dle potřeby vejce.  Běžné mléko lze nahradit rostlinným. Výsledná neobvyklá chuť pokrmu Vás jistě zaujme.

Složení: Čiroková mouka hladká, kaštanová mouka 20%, lněná mouka, jáhlová mouka, mouka ze zemních mandlí.

Směs stačí cca na 8 palačinek, tj. 17,- Kč / 1 palačinka

Vinné lívance

Směs na přípravu lívanců bez obsahu lepku, laktózy, vajec, konzervačních látek a bez přidaného cukru a soli. Díky přirozeně nasládlým chutím mouk není třeba hotový pokrm nijak zvlášť doslazovat. Použité suroviny svým složením významně obohatí Váš jídelníček díky přirozeně vysokému obsahu vlákniny, bílkovin, vitamínů a minerálů. Příprava je snadná. Stačí přidat mléko a dle potřeby vejce.  Běžné mléko lze nahradit rostlinným. Výsledná neobvyklá chuť pokrmu Vás jistě zaujme.

Složení: Čiroková mouka hladká, mouka ze zemních mandlí 30%, moučka z hroznových jader 10%, jáhlová mouka, prášek do pečiva (vinný kámen, bramborový škrob, jedlá soda)

Tip: Během smažení ucítíte jemnou vůni a ta vám po chvíli zcela jistě připomene .VÍNO. Plody vinné révy (bobule) je možné zpracovat téměř beze zbytku. A co všechno kromě vína lze tedy získat? Z jadérek, která jsou obsažena v bobulích, se lisuje kvalitní olej a následně jejich pomletím mouka, z níž je vyrobena i tato směs na lívance. Z bobulí a jejich šťávy se vyrábí vineláda (marmeláda z hroznů)  a ze samotného vína pak vinné želé (s obsahem alkoholu). Hotové lívance se proto dokonale snoubí se všemi těmito báječnými a chuťově netradičními produkty.

Proč právě vinné lívance?

Moučka z hroznových jader – získává se po vylisování oleje pomletím pokrutin. Obsahuje vysoké procento přírodní vlákniny. Dále je bohatá na přírodní antioxidanty, jako jsou katechin a epikatechin a především OPC procyanidin, což je jeden z nejsilnějších známých antioxidantů.

Čiroková mouka (100% mletá zrna čiroku) - jedna z nejstarších obilovin. Čiroku se v USA pro jeho výborné pekařské vlastnosti přezdívá pšenice celiaků. Má vysoký podíl kvalitních bílkovin, které se svým složením přibližují kvalitě živočišné bílkoviny a proto je čirok vhodný také pro vegetariány a vegany.

Mouka ze zemních mandlí – šáchorová (100% mleté hlízy šáchoru jedlého) - mouka se vyrábí z podzemních hlízek, které mají lahodnou, lehce nasládlou mandlovo-lískooříškovou chuť a vzhledově připomínají seschlé lískové ořechy. Chuťově zcela nahradí mleté ořechy, proto ji ocení zejména alergici na ořechy, kteří jí mohou využít jako náhražku. Hlízky mají vysoký podíl vlákniny, dále obsahují rutin a především draslík, vápník a hořčík.

Jáhlová mouka (100 % mletá zrna loupaného prosa)– jáhly mají vysoký obsah vitamínů skupiny B a minerálů, včetně železa. Jáhly jsou jedinou zásaditou obilovinou a proto jsou vhodné při žaludečních obtížích. Navíc jsou lehce stravitelné.

Směs stačí cca na 16 lívanců, tj. 8,5 Kč / 1 lívanec