Zdravé pečení s Konopnou moukou

26.03.2014 07:40

Konopná mouka obsahuje neobvkle velké mnouštví bílkovin. Jedná se o vysoce kvalitní, kompletní a lehce stravitelné proteiny, které se mohou stát plnohodnotnou náhradou bílkovin živočišného původu. To jistě ocení vegani, vegetariáni a sportovci.

Konopná mouka obsahuje pouze 1,4g sacharidů (na 100g) a je proto vhodná i při nízkosacharidových dietách.

Konopí má extrémně vysoký obsah vlákniny. Ve 100g konopné mouky se nachází neuvěřitelných 47g vlákniny. Konzumace potravin z konopné mouky tak podporuje správné fungování zažívacího ústrojí a působí jako prevence civilizačních chorob. Potraviny bohaté na vlákninu lze vřele doporučit všem, kteří usilují o snížení své váhy.

Konopné semeno obsahuje esenciální mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6 a to v ideálním poměru 1:3. Tyto kyseliny mají zásadní význam pro správné fungování nervového systému, mozku, kardiovaskulárního systému, jsou zodpovědné za produkci hormonů a imunitu.

Konopné semínko obsahuje velké množství vitamínů, jako je vitamin A, B1, B2, B3, B6, C, D a E, fytin (používaný v lékařství při léčbě chudokrevnosti), další antioxidant chlorofyl a lecitin. Z nutričního hlediska je zajímavý také vysoký obsah hořčíku. Přítomná kyselina listová je pak velmi důležitá pro ženy, které chtějí otěhotnět, těhotné a kojící.

Konopná mouka je přirozeně bezlepková a je tak vhodná pro celiaky a osoby dodržující bezlepkovou dietu.