Zelený ječmen - ochutnávka ve Vitalině

08.12.2015 18:19

Ve čtvrtek 9.12. Vám v našem obchodě nabídneme ochutnávku zeleného ječmene od firmy GreenWay. Tento ječmen se vyrábí sušením do 31 st. C pouze šťávy z listů mladého ječmene. Teplota zpracování zaručuje zachování veškerých enzymů.  V tom je rozdíl od ostatního nabízeného ječmene, který obsahuje sušené stéblo, ne šťávu.

Nutriční hodoty ječmene splňují nároky pro označení superpotravina.


A proč bychom měli mladý ječmen zařadit do jídelníčku? Protože:

  • má vysoký obsah betakarotenu, vitamínu C, E a vitamínů řady B: B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové a kyseliny pantotenové
  • obsahuje Riboflavin (vitamín B2), který přispívá k normálnímu energetickému metabolizmu, normální činnosti nervové soustavy, správnému množství červených krvinek, k normálnímu stavu pokožky a zraku. Riboflavin také přispívá k ochraně před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • obsahuje ve srovnání s pšenicí 25x více draslíku, 37x více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku, 5x více železa
  • je zdrojem vápníku, který přispívá k normální srážlivosti krve, k normální činnosti svalů, funkci nervových přenosů a normální funkci trávících enzymů. Vápník je také potřebný k udržení normálního stavu kostí a zubů.
  • vitamín B6 podporuje činnost nervové soustavy a naší psychiky a podporuje metabolizmus bílkovin a glykogenu. Podporuje tvorbu červených krvinek, přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • mladý ječmen je významným zdrojem vitamínu C, který podporuje správné fungování imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu i po něm, podporuje funkci krevních cév, tvorbu kolagenu pro normální funkci kostí, dásní, chrupavek, zubů a kůže a zvyšuje vstřebávání železa.
  • zinek obsažený v mladém ječmenu přispívá k normální plodnosti a reprodukci, udržuje zdravé vlasy, nehty, pokožku a přispívá k normální hladině testosteronu v krvi (u mužů). Zinek také podporuje funkci imunitního systému, zraku a podílí se na normálním dělení buněk.
  • je zdrojem železa, které podporuje tvorbu červených krvinek a hemoglobinu, podporuje správné okysličování krve, přispívá k normální funkci imunitního systému a snižuje míru únavy a vyčerpání.


Balení ječmene Vám vydrží na 2,5 - 3 měsíce. Je vhodný pro děti od 3 let i celiatiky. Zkuste alespoň 1x za rok "ječmennou kůru" a poznáte sami na sobě výraznou změnu, ale hlavně Vaše tělo omládne, nebude unavené věkem.

Zdenka Nováková, poradce pro výživu.